Błędy osób, które dopiero zaczynają się odchudzać

Odchudzanie się nie jest wcale proste, wbrew temu, w co większość z nas chciałaby wierzyć.

Nie wystarczy tylko przejść na dietę albo zacząć ćwiczyć, żeby w przeciągu kilku tygodni zaobserwować u siebie spektakularne zmiany, w tym procesie liczy się niesamowicie wiele czynników, a wiele początkujących osób popełnia błędy już na starcie i utrzymuje się w przekonaniu, że nigdy nie uda im się odchudzić.

Szukanie gotowych diet w Internecie

W zasadzie szukanie w Internecie nie jest niczym złym samym w sobie. Działa w nim masa porządnych i doświadczonych dietetyków, którzy mogą podpowiedzieć nam masę mądrych rzeczy. Problem jest jednak taki, że Internet jest pełny diet szkodliwych i wyniszczających nasz organizm, które w zamian obiecują spektakularne efekty. Osoby początkujące mogą sięgać po głodówki zamaskowane pod inteligentnymi nazwami i potwierdzone zdjęciami przed i po przemianie.

W rzeczywistości głodówki pomogą nam zrzucić zbędne kilogramy, dla do tego zniszczą nasz organizm i wpędzą nas w różne zaburzenia.

Inspiracje jak zdrowo się odżywiać znajdziesz w serwisie https://www.weglowodany.pl.

Poddawanie się przy pierwszym złamaniu zasad

Bardzo często początkujące osoby boją się złamać nakazy diety. Kiedy w końcu skuszą się na mocno kaloryczny posiłek albo coś uznawane powszechnie za niezdrową przekąskę, mogą załamać się i zupełnie zrezygnować z diety. A prawda jest taka, że na początku będzie nam niewiarygodnie trudno powstrzymać się od podjadania i nie ma w tym niczego złego.

Jeśli twój organizm potrzebuje czegoś słodkiego, to mu to dostarcz. Być może wtedy twoje odchudzanie zajmie Ci więcej czasu, ale katowanie się i zmuszanie do ograniczeń wbrew swoim potrzebom nie jest zdrowe i może wprowadzić nas w zaburzenia odżywiania.

Obsesyjne liczenie kalorii

Dieta nie jest za karę i nie wymaga od nas ścisłego przestrzegania kalorii co do jednej. Oczywiście zdarzają się takie warianty, które kładą na to duży nacisk, ale nie jest to raczej dobry pomysł dla osoby początkującej.

Na starcie dieta powinna być dla nas przyjemnością, żeby udało nam się w nią wciągnąć i przekonać się do odchudzania. Jeśli już na początku zaczniemy katować się wyliczaniem każdej kalorii i skupimy się na zmieszczeniu się w deficycie, to bardzo szybko nabawiamy się niezdrowych relacji z jedzeniem, a przepracowanie ich zajmuje nam długie godziny i nie mienie, gdy tylko zakończymy proces odchudzania.