Czy dieta na masę musi być droga? Przewodnik kulturysty

Na dietę na masę nie trzeba przeznaczać nie wiadomo jakich pieniędzy. Nie jest wcale powiedziane, że wyższa kaloryczność diety musi wiązać się z kupowaniem droższych produktów spożywczych. Dieta na mase może być tak samo tania jak typowy jadłospis odchudzający. Wystarczy unikać w niej wyrobów gotowych i mocniej przetworzonych. Najtańsza dieta to dieta prosta, oparta na produktach naturalnych i zawsze zdrowych.

Dieta na masę – jak do tego podejść?

Czasem też wystarczy po prostu ruszyć trochę głową, aby skutecznie oszczędzać na zakupach spożywczych. Z pomocą przychodzą promocje oferowane przez większość sklepów. Można się na nie natknąć w każdym dyskoncie i w każdym hipermarkecie i to dosłownie zawsze. A żywność warto kupować właśnie na promocjach. Rabaty udzielane są nie tylko na produkty o krótkim terminie przydatności do spożycia, ale też i na te, które np. nieco gorzej się sprzedają. Będą w sklepie, wystarczy po prostu mieć oczy szeroko otwarte i rozglądać się za najlepszymi okazjami. W tym celu warto odwiedzać większe hipermarkety. One zwykle oferują korzystniejsze ceny produktów.

Tania dieta na masę

Jeżeli dieta na masę ma być dietą tanią, musi być ona jednocześnie dietą zaplanowaną. Brak planu wiąże się niestety z dużym ryzykiem sięgnięcia po zupełnie niepotrzebne i zbędne produkty. Osoby, które nie mają zaplanowanych posiłków na kolejne dni, są bardziej skłonne do jedzenia na mieście, zamawiania pizzy czy ratowania się różnymi gotowcami. A takie przetworzone dania zawsze będą droższe od tych wykonywanych samodzielnie. Na co dzień warto więc przekonać się do gotowania. Potrawy można zresztą przygotowywać w wyprzedzeniem, robiąc obiady i kolacje na kilka dni, a część z nich nawet mrożąc i przechowując.

Dieta na masę nie musi też składać się z drogich odżywek i innych suplementów diety. Śmiało da się je zastąpić domowymi proteinowymi koktajlami. Źródłem białka będą w nich produkty nabiałowe. W koktajlu można je uzupełnić masłem orzechowym, orzechami i mrożonymi owocami. Oczywiście sama dieta na masę nie zapewni nam od razu sylwetki Arnolda Schwarzeneggera. Oprócz diety musimy również mądrze ćwiczyć oraz suplementować się. Kompletny przewodnik po świecie fitness i ćwiczeniu na siłowni znajdziemy na portalu Kulturystyka24.