Czym zastąpić mięso na diecie flexitariańskiej?

Dieta flexitariańska nie jest co prawda dietą wegetariańską, ale jest ona dietą, w której ogranicza się mięso do minimum i próbuje się je spożywać tak rzadko, jak tylko się da, czyli na ogół nie częściej niżeli raz, góra dwa razy na tydzień i to w ograniczonych porcjach. To mięso trzeba jednak czymś zastąpić. Dla wielu osób obiad składający się wyłącznie z samych warzyw i owoców nie będzie zbyt sycący i nie zaspokoi nawet ich podstawowego najmniejszego głodu. Co więc powinno trafić do dań, by były one tak samo smaczne i odżywcze jak te z wieprzowiną, wołowiną bądź kurczakiem? Czym zastąpić zwykłe mięso na diecie flexitariańskiej?

Możliwości jest teraz multum. Dawniej osoby rezygnujące z mięsa rzeczywiście miały ciężko, bo musiały same wymyślać dla niego różne alternatywy, nieraz żywiąc się ostatecznie wyłącznie samymi warzywami, owocami i zbożami. Teraz natomiast już nawet w zwykłych popularnych hipermarketach można znaleźć takie produkty, które mają właśnie imitować klasyczne mięso. Są one wytwarzane chociażby z tofu albo różnego rodzaju roślin strączkowych. N

ie wszystkie artykuły tego rodzaju dobrze smakują, ale bez dwóch zdań da się wśród nich znaleźć i takie, których wprost nie da się odróżnić od tradycyjnego mięsa, no chyba że wie się, co się ma akurat na talerzu. Warto to też podkreślić, że jednak dieta flexitariańska nie jest dietą wegetariańską. Oznacza to, że produkty pochodzenia zwierzęcego z wykluczeniem mięsa można na niej śmiało spożywać. A przecież takie jajka czy sery doskonale zastąpią mięso w wielu daniach i pozwolą też na przygotowanie licznych niezależnych potraw.

Miłośników zdrowego stylu życia zachęcamy serdecznie do zapoznania się z materiałami pod adresem Rynek Farmaceutyczny.

Najlepsze pod tym względem są zdecydowanie jajka. Nie dość, że można je obrabiać na wiele sposobów, to później można je łączyć z zupełnie dowolnymi dodatkami, za każdym razem uzyskując ich inny smak. Jajka świetnie smakują i na słono, i na słodko. Są doskonałym śniadanie, obiadem i kolacją właśnie na diecie flexitariańskiej.