Główne zalety stosowania żeli energetycznych

Żaden samochód nie da rady przejechać nawet jednego kilometra bez paliwa. Ty również nie będziesz w stanie pokonać podobnego krótkiego dystansu o własnych nogach, jeżeli będzie brakować ci energii.

Przed wyruszeniem na dłuższy bieg czy kilkudziesięciokilometrową trasę rowerową koniecznie przygotuj się do planowanego wysiłku, dbając nie tylko o swój strój czy niezbędny sprzęt do danej aktywności, ale także i o doładowanie mięśni.

Żele energetyczne koniecznie powinieneś zabrać ze sobą na trening

Jeszcze bardziej przydadzą ci się one podczas zawodów czy w momencie pobijania życiowych rekordów.

A dlaczego warto stosować tego rodzaju produkty? Dlaczego teraz praktycznie wszyscy sportowcy z nich korzystają? Otóż żele zapewniają ci łatwo przyswajalną energię, którą twój organizm może szybko właściwie zużytkować. Jest to ich najważniejszy aspekt. Po to właśnie sięga się po żele, by doładowywać się nową energią w momencie, gdy poziom naturalnych sił wyraźnie zaczyna spadać.

Gdybyś zaplanował sobie dłuższą wycieczkę po górach i w jej trakcie odczuł zmęczenie, po prostu zrobiłbyś sobie przerwę w jakimś miłym miejscu i spożył kabanosy z bułką czy przygotowane wcześniej kanapki. Na zawodach nie jesteś w stanie tego zrobić. Każda minuta ma znaczenie, tak więc nie ma takiej opcji, by chociażby na krótką chwilę się zatrzymać i zrobić sobie przerwę na jakikolwiek posiłek. Zwykła kanapka zbyt długo zalegałaby zresztą w twoim żołądku. Gdybyś tuż po jej zjedzeniu wsiadł na rower, najprawdopodobniej i tak nie dałbyś rady pedałować, bo czułbyś się ociężały i zmęczony. Z pomocą przychodzą więc żele energetyczne. Pod względem konsystencji przypominają one zwykłe napoje. Mają też na tyle niewiele kalorii, że tuż po ich spożyciu możesz od razu kontynuować swój bieg albo jazdę na rowerze – bez uczucia ciężkości na żołądku.

Więcej porad dotyczących zdrowia i treningów znajdziesz w serwisie https://www.pilka-nozna.pl/.

Pamiętaj tylko o tym, by każdą dawkę żelu energetycznego koniecznie popić chociażby minimalną ilością wody. Jeżeli nie czujesz się spragniony, po prostu przepłucz usta.