Co to jest padel? – podstawowe informacje na temat tego sportu

Praktycznie każdy z nas wie, na czym polega gra w tenisa lub w squasha. Jednak warto dowiedzieć się także, czym jest inny sport rakietowy o nazwie padel. To dobre rozwiązanie dla każdego, kto lubi gry z rakietą i piłką.

Czym jest padel? Co warto wiedzieć o tym sporcie? Jak wyglądają korty do gry?

Padel – co to jest?

Najprościej rzecz ujmując, jest to kombinacja tenisa ziemnego i squasha. Punkty są zdobywane tak samo, jak w tenisie. Ze squasha z kolei pochodzi gra w zamkniętym korcie. Squash polega na odbijaniu rakieta piłki o ścianę, tak aby drugi gracz miał trudności w jej odbiciu.

Okazuje się, że padel to gra deblowa. To oznacza, że można grać nawet w cztery osoby. To dosyć nowy sport, który zdobywa spore grono zwolenników. Wyróżnia się specyficznym kortem i ciekawą rozgrywką.

Więcej o interesujących sportach, o dietach i o ciele człowieka, przeczytasz w serwisie pacz.pl.

Kort do padla

Warto zauważyć, że kort do padla jest niewielki. Ma wymiary na poziomie 10 x 20 m. Kort przedzielony jest siatką w połowie boiska, tak jak w tenisie. Na każdej połowie znajduje się po dwóch graczy.

Pamiętajmy o tym, że obiekt jest zamknięty. Na jego końcach znajdują się ściany o wysokości 3 metrów. Są one tworzone ze wzmocnionego szkła lub z betonu. Reszta przestrzeni jest zamknięta siatką drucianą. Szklane korty sprawiają, że padla może oglądać publiczność. Z kolei w deszczu rozgrywka jest utrudniona. Faktem jest, że nie zawsze kort jest otoczony siatką. Czasami w całości otacza go hartowane szkło.

Jak widać, ten stosunkowo nowy sport cały czas odnotowuje rosnącą popularność. Padel pozwala rozładować energię, rywalizować ze znajomymi i doskonale spędzić wolny czas. To okazja do zadbania o swoją kondycję, zdrowie i dobre samopoczucie.