Oznaki, że to czas na zrzucenie wagi

Czujesz się niekomfortowo podczas ćwiczeń

Aktywność fizyczna jest niezbędna dla zdrowego stylu życia. Jeśli czujesz, że trudno jest Ci ćwiczyć lub że Twoja waga Cię powstrzymuje od tego, musisz stracić kilka kilogramów, abyś mógł nie tylko osiągnąć swoje cele, ale także, aby cieszyć się treningiem.

Dużo chrapiesz

Jeśli Twój partner lub ktoś z Twoich bliskich skarży się na Twoje chrapanie, może to być konsekwencją nadwagi. Kiedy organizm gromadzi tłuszcz wokół szyi, może on zwężać drogi oddechowe, powodując spłycenie oddechu lub przerwy w oddychaniu, co nazywane jest bezdechem sennym.

Masz wrażliwe miejsca na ciele

Nadwaga może powodować stany zapalne w obrębie całego ciała, co sprawia, że tkanka tłuszczowa pod skórą staje się bardziej wrażliwa na dotyk, przez co można odnieść wrażenie, że ma się siniaki. Jeśli masz wysoki wskaźnik BMI i odczuwasz ból w przypadkowych miejscach na całym ciele, utrata wagi może pomóc.

Czujesz się cały czas zmęczony

Wewnętrzny stan zapalny spowodowany nadmiarem tłuszczu może prowadzić do stanu ciągłego zmęczenia. Jeśli Twoje BMI jest wysokie, a rutynowe czynności, takie jak zakupy spożywcze, sprawiają, że jesteś skrajnie wyczerpany, winne mogą być Twoje dodatkowe kilogramy.

Jesz dużo, ale zawsze jesteś głodny

Jest to znak, że jesz niewłaściwe produkty (takie jak słodycze lub tłuszcze trans), którym brakuje błonnika, białka i zdrowych tłuszczów, które sprawiają, że czujesz się syty. Ale może to być również subtelny objaw insulinooporności lub cukrzycy typu 2. Inne objawy obejmują niewyraźne widzenie, mrowienie lub drętwienie rąk i stóp oraz ekstremalne pragnienie. Dobrą wiadomością jest to, że podczas gdy nadwaga może wywołać te warunki, utrata wagi może je odwrócić.

Masz wysokie ciśnienie krwi lub wysoki poziom cholesterolu

Utrata wagi może zmniejszyć te problemy bez leków w niektórych przypadkach, co jest bezpieczniejsze, tańsze i bardziej zrównoważone, niż branie pigułek przez całe życie.

Bliski krewny zmarł na raka

Nadmiar tłuszczu może prowadzić do wzrostu estrogenu, który jest związany z rakiem piersi i innych rodzajów hormonów, które promują wzrost nowotworów. Występowanie nowotworów w rodzinie zwiększa ryzyko zachorowania na te choroby i choć nie jest to jedyna rzecz, jaką możesz zrobić, utrzymanie zdrowej wagi zmniejsza ryzyko zachorowania.

Bolą Cię kolana, biodra i plecy

Nadwaga może wywierać dodatkowy nacisk na stawy, co powoduje zużycie tkanki wokół nich i sprawia, że poruszanie staje się bardziej niewygodne.

Co jednak zrobić, żeby pokonać wszystkie te niedogodności i efektywnie schudnąć? Poznaj ciekawe informacje na temat zrzucania wagi w tym artykule.